VISOS TEISINĖS PASLAUGOS

POLICININKUS REIKĖJO ATVESDINTI POLICININKAMS

Klaipėdos miesto apylinkės teisme baigta nagrinėti administracinių nusižengimų byla, kurios metu buvo aiškinamasi, ar Advokatų kontoros „Win & Law” klientas V.G. įvykdė administracinį teisės pažeidimą, t.y. pasišalino iš autoįvykio vietos. Nagrinėjant bylą, teismui net keletą kartų nepavyko iškviesti į teismo posėdį Klaipėdos AVPK Kelių policijos biuro pareigūnų, todėl teismas net dviem pareigūnams skyrė atvesdinimus, pavedant nutarties vykdymą kitiems policininkams. Vertinant byloje policininkų surinkus įrodymus įdomiausią liudijimą pateikė vienas iš apklaustų policijos pareigūnų, kuris teismui nurodė, kad atvykus į eismo įvykio vietą atliko asmens atpažinimo procedūrą, tuo grubiai pažeisdamas teisės aktus, nes įvykio metu galiojęs ATP kodeksas tokios procedūros nenumatė, be to aiškindamasis eismo įvykio aplinkybes, minėtas policininkas apsilankė su įvykiu nesusijusio asmens bute, ieškodamas iš įvykio pasišalinusio vairuotojo, tačiau šio procesinio veiksmo neužfiksavo jokiuose procesiniuose dokumentuose.

Kitas policijos pareigūnas, tirdamas minėto administracinio nusižengimo aplinkybes,  administracinėn atsakomybėn patraukto asmens į policiją nekvietė, o protokolą surašė ir nutarimą priėmė jam apie tai nežinant. Akcentuotina ir tai, kad nutarimas byloje buvo priimtas pasibaigus terminui, per kurį institucija galėjo priimti skundžiamą nutarimą.

Teismas  įvertinęs visus Advokatų kontoros „Win & Law” advokato Raimondo Simonavičiaus argumentus, klientui administracinio nusižengimo bylą nutraukė.