2019 m. spalio 18 d.

Advokatų kontora „Win & Law“ sėkmingai atstovavo klientą, kuriam buvo nutrauktas ikiteisminis tyrimas dėl dokumento  panaudojimo.

Klientas kreipėsi į advokatą, nes Policija pas klientą radusi kitam asmeniui priklausantį dokumentą, pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso (toliau – LR BK) 302 str. 1 d.

Šis straipsnis numato, kad  tas, kas pagrobė ar neturėdamas teisėto pagrindo įgijo, laikė, gabeno, siuntė, panaudojo ar realizavo fizinio ar juridinio asmens antspaudą, spaudą, dokumentą ar griežtos atskaitomybės blanką yra traukiamas baudžiamojon atsakomybėn (t. y. jis yra baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki šešerių metų).

Klientas ikiteisminiame tyrime buvo paaiškinęs, kad dokumentą rado, nurodė radimo aplinkybes.  Tačiau Policija nebuvo linkusi gilintis į esmę ir toliau tęsė pradėtą ikiteisminį tyrimą, pareikšdama klientui įtarimus.

Advokatų kontora pastebi, kad žmonės radę svetimus dokumentus nežino, kaip turėtų pasielgti, todėl per savo nežinojimą gali užsitraukti baudžiamąja atsakomybę ar administracinę atsakomybę.

Paskutiniuoju metu, ypač socialiniuose tinkluose, pastebima tendencija, kad asmenys radę kitam asmeniui priklausančius dokumentus, juo paima ir bando savo jėgomis ar per socialinius tinklus surasti jį pametusį asmenį.

Pažymime, kad toks pasiryžimas gali kainuoti ir „baudžiamąją atsakomybę“ kaip nutiko ir mūsų klientui, todėl paaiškiname, ką reikia daryti radus ne jums priklausantį dokumentą.

Jeigu radote kito piliečio asmens tapatybės kortelę ar pasą, jus turite rastus dokumentus atiduoti:

  • Policijai
  • Migracijos departamentui
  • Lietuvos Respublikos konsulinei įstaigai.

Rekomenduojame jums nesiimti  iniciatyvos ir neviešinti rastų dokumentų socialiniuose tinkluose. Viešinti tokią informaciją draudžia Lietuvos Respublikos Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymas, o už tokių duomenų paviešinimą kyla atitinkama atsakomybė.