VISOS TEISINĖS PASLAUGOS

Teismas Įpareigojo Už Buto Apliejimą Atlyginti Nuostolius

Klaipėdos apylinkės teismas patenkino ieškovo V. T. ieškinį pareikštą atsakovei V. G. B. dėl 1 725,62 Eur nuostolių atlyginimo. Šioje byloje ieškovo interesus atstovavo Advokatų kontoros „Win & Law“ advokatas Raimondas Simonavičius. Ieškovui paminėti nuostoliai kilo tuomet, kai jam nuosavybės teise priklausantis butas buvo užlietas vandeniu. Analizuojant nuostolių kilimo šaltinį buvo nustatyta, kad ieškovo ir atsakovės butus jungia per namo aukštus einanti kapitalinė siena, byloje paskyrus ekspertizę, ekspertizės išvados pagrindė, kad ieškovo buto apipylimo šaltinis atsakovės bute esanti ir jai nuosavybės teise priklausanti netvarkinga inžinerinė įranga.

Pagal atsakovės apeliacinį skundą šią bylą nagrinėjęs apeliacinės instancijos teismas pažymėjo, kad jeigu užliejimo atveju užliejimo priežastis yra statinio ar įrenginių konstrukciniai trūkumai, atsakomybė taikytina statinio savininkui (valdytojui). Šiuo atveju, sprendžiant klausimą dėl civilinės atsakomybės taikymo turto sugadinimo atveju (kai įtariama, kad butas užpilamas vandeniu iš viršuje esančių patalpų), būtina nustatyti tris civilinės atsakomybės sąlygas: žalą, neteisėtus atsakovo veiksmus ir priežastinį ryšį tarp atsakovo neteisėtų veiksmų ir padarytos žalos.

Šioje byloje  advokatas įrodė visas tris, aukščiau paminėtas atsakovei taikytinas deliktinės atsakomybės sąlygas, tad iš atsakovės ieškovo naudai priteista 1 725,62 Eur nuostolių suma bei visos su bylos nagrinėjimu susijusios ieškovo patirtos bylinėjimosi išlaidos.